Kondensatory

Firma Polnik powstała na przełomie 1992 i 1993 roku. Od początku swojej działalności miała charakter małej rodzinnej firmy. Założycielem był inż. Jerzy Nowak, długoletni pracownik Krakowskich Zakładów Elektronicznych „TELPOD”, gdzie pracę zakończył na stanowisku konstruktora kondensatorów. W związku z tym od samego początku działalność Firmy związana była właśnie z tą branżą. Pan Nowak nawiązał współpracę z czechosłowackim producentem – firmą „TESLA”. W początkowym okresie działalności Firma Polnik importowała te urządzenia z zakładu produkcyjnego „TESLA” w Starej Lubovni. W związku z podziałem Czechosłowacji linia produkcyjna w Starej Lubovni, która znajdowała się na terenie Słowacji została zlikwidowana.Od tego momentu nawiązana została współpraca z macierzystym zakładem produkcyjnym Firmy „TESLA” w Lanśkroun w Czechach oraz Firmą „MANT”. Współpraca ta trwała do roku 1999, do momentu nagłej śmierci właściciela Firmy „Polnik” Pana Jerzego Nowaka.

Obecnie działalność Firmy opiera się głównie na współpracy z Firmami produkującymi kondensatory i sprzedaży ich produktów w Polsce oraz dostarczaniu im komponentów potrzebnych do ich wyprodukowania.
Aktualnie głównymi partnerami naszej Firmy są Włoscy producenci kondensatorów Firma COMAR CONDENSATORI oraz Firma ITALFARAD.
Współpracujemy również nadal z Czeskim producentem Firmą HARLINGEN, która powstała w 2004 roku przejmując część produkcji Firma TESLA Lanśkroun. Od 2011 roku, kiedy swoją działalność zakończyła Firma MANT nawiązaliśmy współpracę w zakresie produkcji kondensatorów z innym partnerem Firmą SYBA. Obecnie głównym efektem naszej współpracy są Audio Kondensatory MKP i MKT cieszące się znakomitą opinią w świecie fanów czystych dźwięków. Od 2019 roku, w którym obchodzimy 20 urodziny nazywamy się POLNIKBIS.

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall value proposition. Organically grow the holistic world view of disruptive innovation via workplace diversity and empowerment. Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination.  At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation X is on the runway.

Close Menu
×

Koszyk